Az átengedő ló a lovas bármilyen irányból érkező nyomásának enged. (Milyen szép a kifejezés: átengedő!) A nyomás oldalról érheti a ló csípőjét és vállát, hosszirányban érkezhet előről és hátulról. A csípőre adott nyomás eredménye az eleje körüli fordulat. A vállra adott nyomás eredménye a hátulja körüli fordulat. Ha a lovat előről éri nyomás, akkor hátra, ha hátulról éri nyomás, akkor előre kell, hogy mozduljon.
A különböző nyomásokat kombináltan is lehet alkalmazni. Ha egyoldalról éri a vállat és a csípőt a nyomás, például a hajlítás szerinti belső oldalról, akkor a ló csizmára való engedés szerűen enged. Ha a nyomás a hajlítás szerinti külső oldalról éri a csípőt és a vállat, akkor a ló oldaljárást fog végrehajtani. Ez ügyben a legbonyolultabb jel az, amikor a lovat az átlóvonal végén olaljárásból farat ki feladatba vezeti át a kiképző, ekkor a fordulatban a hajlítás szerinti külső váll és csípőnyomást külső csípő és belső váll nyomás váltja fel, hiszen a vállat a fordulóban az íven kell vezetni.
Ha a nyomás egyszerre érkezik előről és hátulról, az a félfelvétel.
A nyomásra való engedés gyakorlásához nem feltétlenül szükséges, hogy a ló mozogjon, hiszen a lényeg az, hogy a ló a nyomásra ellenállással, ellenyomással reagál, vagy enged. Ezért van az, hogy a lovat álló helyben is tökéletesen ki lehet képezni!